Záložky

Slová s priateľmi 2

Alternatívne názvy: Slovná hra

Words With Friends 2 - hra pre skutočných vedcov

Hra Slová s priateľmi 2 je ďalšou časťou slávnej hry od nemenej slávneho štúdia Zynga. Pripojte svojich priateľov k hre a zapojte sa do verbálnych bitiek, skontrolujte, kto vie viac slov a úspešne ich používa na ihrisku. Pamätajte, že pole je obmedzené a môžete ho použiť na svoje vlastné účely, čím zabránite súperovi v zadávaní hodnotnejších slov.

Začnite

Po prvom spustení hry vyberte spôsob prihlásenia pomocou e-mailu alebo Facebooku. Ďalej vám na troch snímkach ukážu krátky návod, ako hrať:

 • Drag dlaždice s písmenami prstom na hraciu dosku veľkosti 11 na 11
 • hláskuje slová na hracej ploche iba zvisle alebo iba vodorovne
 • Kliknutím na tlačidlo Prehrať potvrdzujete, že váš ťah je dokončený a súper môže chodiť

Pokúste sa zahrať svoju prvú hru v samostatnom režime, to znamená, že budete hrať s počítačom. Ak to chcete urobiť, môžete si vybrať sólovú výzvu na najjednoduchšej úrovni obtiažnosti. V dolnej časti obrazovky vidíte písmená dostupné pre tento ťah, ktoré musíte zložiť do jedného slova. Každé písmeno má číslo označujúce počet bodov získaných v prípade jeho použitia. Po získaní slova sa čísla spočítajú a uvidíte celkový počet bodov, ktoré získate za konkrétne slovo. Kto získa viac bodov za hru, vyhral. Nemáte čas sa sem pohnúť, môžete si rozmyslieť, koľko chcete a vybrať si najlepší variant slova ako súper, takže sa nemusíte ponáhľať. Pohybujúce sa dlaždice s písmenami na doske, dávajte pozor na farebné štvorčeky s písmenami, pomôžu vám získať viac bodov:

 • modrý štvorec s DL (štvorcová dlaždica) - vynásobí dvoma hodnotami písmeno, ktoré je na ňom;
 • zelený štvorec s TL (trojitá dlaždica) - vynásobí tromi hodnotu písmena, ktoré je na ňom;
 • červený štvorec s DW (štvornásobné slovo) - vynásobí hodnotou slova dvojnásobok;
 • oranžový štvorec s TW (trikrát slovo) - násobí trikrát hodnotu slova.

Snažte sa skombinovať niekoľko bonusov naraz, aby ste zvýšili svoje body a získali. Váš súper najskôr kráča, potom vy. Celkovo je možné na jednu hru vykonať 5 ťahov, to znamená, že na každej strane nesmie byť viac ako 5 slov na hernej tabuli. Keďže idete na druhé miesto, máte výhodu oproti súperovi, vopred viete, koľko bodov musíte získať, aby ste mohli vyhrať. Pokúste sa dokončiť hru v predstihu.

Aké slová sú v hre zakázané:

  1 0001 skratiek
 1. slov pozostávajúcich iba z veľkých písmen
 2. predpony a prípony, ktoré sú oddelené od hlavného slova
 3. slov s spojovníkom alebo apostrofom
 4. urážlivé a rasové výroky

herných funkcií

slovami s priateľmi 2 nestačí poznať veľa slov. Je dôležité aktívne používať listy, ktoré sa na vás obrátia. Nie vždy vám dlhšie slovo dá viac bodov. Každé písmeno má svoju vlastnú zložitosť použitia a čísla, ktoré sú na nich zvyčajne, sú také, aké zobrazujem. Napríklad písmeno „Q“ vám prinesie až 4 body, a ak ho umiestnite na modrý štvorec alebo zelený, výrazne zvýšite svoje body a je pravdepodobnejšie, že vyhrá kolo. To znamená, že slovo od 3 do 4 písmen môže dať spolu až 20 bodov, zatiaľ čo slovo od 7 do 8 môže mať polovicu. Pozorne sledujte tabuľu a čo robí váš súper.

Words With Friends 2 Stiahnite si ich do svojho počítača a začnite hrať s priateľmi. Najprv musíte stiahnuť a nainštalovať emulátor Bluestacks Android a až potom do neho nainštalovať hru.

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more