Záložky

War Thunder

Alternatívne názvy: War Thunder

War Thunder - úplné ponorenie počas druhej svetovej vojny

Počítačová hra War Thunder je založená na skutočných udalostiach 2. svetovej vojny a využíva rôzne vojenské vybavenie tej doby. Dnes v hre môžete bojovať na tankoch, lietadlách, lodiach, stíhačkách a vrtuľníkoch. Všetky druhy vojenského vybavenia tých rokov boli prepracované do najmenších detailov. Všetko to začalo letectvom, no vývojári sa rozhodli neostať len pri tom a spraviť hru čo najrealistickejšou pridaním ďalších typov bojových vozidiel.

Tvorcovia zobrali historickú časť projektu vážne, hra War Thunder úplne obnovuje skutočné udalosti vojenských operácií. Zapojením sa do tohto projektu sa používateľ ocitne v inej dobe a môže študovať históriu vojny samostatnou účasťou na udalostiach tej doby. Historická zložka nie je jediná vec, ktorá je čo najbližšie k pravde, vývojári pri vytváraní lietadiel a tankov študovali vlastnosti každého modelu, všetky jednotky vojenského vybavenia sa zhodujú s prototypmi, vzhľadom a technickými vlastnosťami. Fyzika samotnej hry sa tiež čo najviac približuje realite, po tvrdom náraze do jamy sa môžu rozbiť koľaje tanku alebo poškodiť podvozok.

Letecký simulátor, ako pôvodne vymysleli autori tohto projektu, hra však presahovala rámec jednoduchej online hry pre viacerých hráčov, ktorej hlavnou myšlienkou bola vojenská stratégia a simulácia letu. Pridaním ďalšieho vybavenia do projektu vývojári posunuli hru na novú globálnu úroveň. Všetko vybavenie možno podmienečne rozdeliť na to, čo lieta, pláva a cestuje po zemi. Inými slovami, letectvo, vrtuľníky, pozemné vozidlá a námorníctvo.

Spočiatku bolo možné lietať alebo cestovať s bojovými jednotkami len niekoľkých krajín. Ale dnes je v hre zastúpených viac ako 10: USA, Nemecko, ZSSR, Veľká Británia, Japonsko, Čína, Taliansko, Francúzsko, Švédsko a Izrael. Každá krajina je svojím spôsobom jedinečná a aj technika má svoje špecifiká. Niekto je silný vo výrobe tankov, niekto je skvelý vo výrobe lietadiel a niekto je neporaziteľný na mori. Aby ste pochopili globálnu povahu bitiek, musíte pochopiť, že v bitke je naraz veľké množstvo hráčov a môžu na vás zaútočiť z ľubovoľného smeru.

Jemnosti hry War Thunder

Ak sa chcete zapojiť do projektu, musíte si stiahnuť hru War Thunder, toto je klientska verzia. Po nainštalovaní malého programu (spúšťača) do počítača hráč začne svoju cestu v čase online. Na stiahnutie Var Thunder potrebujete minimálne 1. 5 gigabajtov pamäte RAM a 3 gigabajty miesta na pevnom disku. Po nainštalovaní klienta je potrebná registrácia a hráč dostane potrebné základné prostriedky. Bitiek sa môžete zúčastniť v štyroch bojových režimoch, ktoré sú rozdelené podľa náročnosti. Začiatočníci si môžu na tréning zvoliť arkádový režim, v ktorom je asistent, ktorý vás poučí o zložitosti ovládania a vlastnostiach tohto modelu technológie. V realistickom režime je úplne pretvorená história a terén skutočných bitiek. Režim simulátora umožňuje hráčovi cítiť sa ako pilot alebo tankista do najmenších detailov, bez otočenia kľúča zapaľovania nikam nepôjdete a nepoletíte. Bojové akcie sú rôznorodé, môžete sa ich zúčastniť ako tím, tak aj samostatne:

 • Misie pre jedného alebo kooperatívnych hráčov - tu musíte splniť rôzne špeciálne úlohy alebo sa zúčastniť bitiek proti počítačovým nepriateľom;
 • Tímové bitky založené na reláciách – zúčastňujú sa ich skutoční hráči. Každý tím má 16 užívateľov, sú medzi sebou vo vojne. Ak chcete vyhrať, musíte dokončiť úlohy, dobyť alebo zničiť nepriateľské letisko;
 • Preteky - súťaž medzi pilotmi pri prejazde traťou maximálnou rýchlosťou;
 • Udalosti – Historická rekonštrukcia autentických bitiek. Tohto typu bitiek sa môžu zúčastniť len vozidlá, ktoré sa na tomto mieste nachádzali v skutočnej vojne.

Vojenské vybavenieWar Thunder: tanky, lietadlá, helikoptéry, lode

Je ťažké opísať, čo všetko pribudlo do hry počas jej existencie. Práce pokračujú aj dnes.

 • Tanky: ľahké, stredné a ťažké, samohybné delá, SPAAG a samostatné prémiové obrnené vozidlo.
 • Flotila: člny, člny, námorní lovci, torpédoborce, krížniky, bojové lode + prémiové obrnené vozidlá.
 • Letectvo: stíhačky, útočné stíhačky, útočné lietadlá, bombardéry, prúdové lietadlá, vrtuľníky + prémiové obrnené vozidlá.

Sú tam aj technické hodnosti, je ich sedem. Čím vyššia hodnosť, tým vyššia kvalita a bojová sila. Na siedmom mieste sú zvyčajne moderné bojové jednotky, no aj tu nájdete raritu, ktorá sa dobre osvedčila na bojisku. Nezabudnite na prémiové obrnené vozidlá. Zanechala stopu v histórii a má svoju legendu, s ktorou sa môžete zoznámiť. Sediac pri kormidle takéhoto aparátu sa človek mimovoľne cíti ako hrdina našej doby, ktorý bojuje za spravodlivú vec.

War Thunder Viking Rage PC – hlavná aktualizácia hry

Viac ako štyri desiatky nových vozidiel pre Švédsko a ďalšie krajiny:

 • CV 90105 TML - veža a 105mm kanón premenia vaše bojové vozidlo pechoty na skutočný tank.
 • Pvrbv 551 je lovec tankov vyzbrojený skutočným švédskym riadeným raketometom TOW.
 • lkv 103 - mínomet, samohybná delostrelecká jednotka, má výbornú dynamiku a rýchlosť, výkonnú akumulačnú strelu.
 • Lago I je stredne veľký tank, jeden z prvých švédskych tankov počas vypuknutia druhej svetovej vojny.
 • U-SH 405 - smrtiace zbrane môžu byť aj malé, vybavené dvoma raketometmi, výborná manévrovateľnosť.
 • Blesk F. 6 - britské prúdové lietadlo, dokázalo prekonať rýchlostnú značku dvoch machov, má vynikajúce letové vlastnosti.
 • krížnik Sverdlov je ľahký a manévrovateľný, výborne zvláda stanovené ciele, bol vyvinutý pre ZSSR.
 • ZTZ96A - Hlavný čínsky bojový tank, predstavený svetu koncom druhého tisícročia, vybavený termokamerou.
V hre sa samozrejme objavia vrtuľníky

Apache (AN-64) pre USA. Nezabudli sme ani na nové lokality Švédsko a Dánsko. Tak si rýchlo stiahnite War Thunder Viking Rage do svojho PC a zapojte sa do boja!

Očakávaná aktualizácia War Thunder

Prinieslo do hry špičkové lietadlá a stíhačky MiG-27M a JA37C Jaktviggen so Saabom J35A Draken. Spolu 45 bojových jednotiek a ich upgrady. Dve nové lokality "Kozmodróm" a "Breslau". Nová letecká misia „Operácia Honolulu“ z alternatívneho vesmíru (čo sa mohlo stať). Táto aktualizácia pridala bitkám dynamiku. Ak chcete zobraziť úplný zoznam aktualizácií, musíte si stiahnuť War Thunder do počítača a zapojiť sa do svojej prvej bitky!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more