Záložky

Portál 2

Alternatívne názvy: Portál 2
Hra Portál 2 je hodným pokračovaním vynikajúceho projektu. Jedná sa o projekt v žánri pôvodnej prvej osoby puzzle. Prvá časť hry vyšla v roku 2007 a okamžite sa stala favoritom mnohých hráčov. Vývojári už v roku 2010 oznámili vydanie pokračovania a začiatkom roka 2011 sa už konala oficiálna prezentácia. V pokračovaní projektu sa vyvíja predtým deklarovaná hrateľnosť. Počas hry budete musieť vyriešiť všetky druhy hádaniek, ktoré sú postavené na prevádzke špeciálneho zariadenia, ktoré môže vytvárať portály, alebo, ak je ľahšie hovoriť, okamžite prenášať ľudí z jedného miesta na druhé.

Portal 2 pc sa môže pochváliť prítomnosťou kooperatívneho režimu, vďaka ktorému je možné misiu prekonať. Hlavné herné udalosti nastávajú nejaký čas po akciách opísaných v prvej časti hry. Osobne môžete navštíviť opustené laboratórium špecializované na štúdium portálov.

Aby hra mohla začať pre vás, budete musieť pre-Portal 2 stiahnuť. K dnešnému dňu si môžete voľne stiahnuť hru z portálu Steam, kde vás bude inštalačný súbor stáť len 12 dolárov. Po nainštalovaní hry na vašom počítači, môžete zistiť, že hlavná postava zostáva rovnaká pekná holka Chell, ktorý bude konfrontovaný nie celkom vyvážený, ale veľmi inteligentný superpočítač. Pre tých, ktorí dávajú prednosť hraniu v Portal 2 pomocou kooperatívneho režimu, bude k dispozícii samostatný príbeh.

Pri pohľade na druhú časť hry si uvedomíte, že jej predchodca bol len experiment, úspešný tréning pred spustením niečoho brilantného. V novom projekte nájdete veľké množstvo nových zaujímavých herných prvkov. A to aj napriek tomu, že dĺžka hry Portal 2 bola výrazne zvýšená, tí hráči, ktorí sa už podarilo otestovať projekt osobne, tvrdia, že jeho najdôležitejšou nevýhodou zostáva pominuteľnosť. A ešte jeden problém je, že sa stane nezaujímavým, aby sa hra znovu spustila.

Pripravte sa na hranie portálu Portal 2, budete nadšený a zameraný. Po trocha vyškolení na prvej časti môžete bezpečne prejsť k úlohám druhého. Budete príjemne prekvapení vynikajúcou grafikou a kvalitnou príjemnou hudbou. Ak skôr bolo potrebné podrobiť všetky prostriedky po ruke ostreľovaniu, aby sa chránili pred guľkami, potom v pokračovaní vývojári pripravili viac originálnych trikov, ako sú šošovky, ktoré lámu svetlo, lasery a ďalšie funkcie.

Zažiť všetko, samozrejme, stačí stiahnuť a osobne otestovať hru, a môžete povrchne zoznámiť s výhodami pri pohľade na Video Trailer for Portal 2.

 

Portál 2 je puzzle prvej osoby