Záložky

Final Fantasy XV

Alternatívne názvy: Final Fantasy XV: Empire, Final Fantasy 15: Empire

Final Fantasy XV: Empire - taktická stratégia v milovanom svete fantázie

hier Final Fantasy XV: Empire - taktická stratégia na globálnej mape založená na slávnej Final Fantasy. Tu nenájdete akciu, iba masívne bitky veľkých armád nad územím a slávou. Staňte sa jedným z vládcov kráľovstva a bojujte s ostatnými hráčmi. Vyzvite votrelcov svetov alebo sa postavte na obranu svojho hradu. Vy rozhodujete, máte na výber a máte armádu. Choďte na to!

Začnite

Pri prvom vstupe do hry vás víta Noctis, ktorý vám dá prehliadku svojho kráľovstva. V strede je citadela, ktorá je centrom všetkého. Vylepšite ho a odomknite nové budovy pomocou výkonných zariadení. Potom vás zavedie na univerzitu, ktorá vám umožní študovať rôzne technológie: dobrodruh, ekonómia, bitka, obrana, hrdina. Výskum ovplyvňuje všetky oblasti života kráľovstva, postupne ich študuje a začína od toho, akú hernú stratégiu sledujete. Napríklad, ak ste zvyknutí hrať obranu, nemá zmysel aktívne sa učiť bojovým schopnostiam. Lepšie sa sústrediť na štúdium hospodárskeho a obranného výskumu.

Na akýkoľvek výskum, ako aj na výstavbu sú potrebné zdroje. Ich ťažba sa zaoberá špeciálnymi budovami:

 • farma - poskytuje jedlo
 • baňa - poskytuje kov
 • kamenolom - poskytuje kameň
 • extraktor energie - dodáva energiu

Efektívna ťažba vyžaduje niekoľko budov každej budovy. O čom a koľko je na vás, aby ste sa rozhodli. Najskôr vám odporúčame stavať iba 4 kusy a keď začnete chápať zložitosti hry, môžete optimalizovať výrobu lepšie.

Teraz postavíme vojenskú prehliadku. Tu môžete prijať svojich vojakov. Existujú iba štyri typy: bojovníci, kúzelníci, kavalérie a obliehacie zbrane. Každý typ sily je silný v boji s jedným protivníkom, ale slabý proti ostatným:

 • bojovníkov silnejších ako jazdectvo a obliehacie vozidlá
 • mag je silnejších ako bojovníci a obliehacie stroje
 • jazdectvo je silnejšie ako kúzelníci a obliehacie stroje
 • Obliehacie stroje silnejšie ako pasce

Ako vidíte, všetky typy jednotiek sú silnejšie ako obliehacie zbrane, ale všetky sú zbytočné pri útokoch na iné hrady, v ktorých sa nedá vyhnúť obliehacím zbraniam - nezabudnite to pri plánovaní útokov.

Mapa

ríši

Na začiatku svojho dobrodružstva získate nových priateľov a stretnete sa so silnými súpermi, stretnete sa s divokými útočníkmi a budovami zdrojov. Buďte pripravení kedykoľvek pripraviť útok alebo obranu svojho kráľovstva. Na mape môžete vykonávať útoky na ostatných hráčov aj na herné postavy, navyše môžete posielať jednotky, aby extrahovali konkrétne zdroje. Ale buďte opatrní, pretože nepriateľ môže vyradiť vaše jednotky a obsadiť budovu.

Preskúmajte mapu v blízkosti svojho hradu a zistite, čo a kde sa nachádza. V prípade nepozvaných hostí budete pripravení, pretože každý hráč môže použiť špeciálny teleport a presunúť svoj majetok do blízkosti vášho, čím sa skráti čas, keď k vám vojaci prídu. Odporúčame vám, aby ste aktívne používali bariéru kráľovstva, najmä ak prijímate veľké množstvo vojakov. Štít kráľovstva nedovoľuje súperom zaútočiť, kým je aktívny. Ale tiež na ne nemôžete zaútočiť.

V samom strede mapy nájdete Crystal. Kráľovstvá sa týčili a rúcali sa, snažiac sa získať jeho moc. Ten, kto vlastní Krištáľ, sa stáva cisárom a prostredníctvom neho ovplyvňuje všetkých obyvateľov ríše. Cisár má právo udeľovať iným kráľovstvám tituly. Každý titul má bonus alebo trest. Kryštál je možné zachytiť iba počas súťažného režimu, potom sa ho môže zúčastniť každý. Ak zachytíte Crystal a vydržíte do konca súťaže, stanete sa cisárom a svet bude vládnuť v ríši až do ďalšej fázy útoku.

Game Final Fantasy XV: Nová ríša sa nelíši v špeciálnych vlastnostiach od iných hier toho istého plánu. Kombinuje všetky obvyklé vlastnosti tohto typu hry:

 • budovanie a rozvoj kráľovstva
 • výskum a zdokonaľovanie technológie
 • budovanie armády a bojovanie
 • centier mapy je silná pevnosť, ktorú musíte zachytiť
 • bitiek medzi ríšami

Takže ak vás už nebaví iné hry v tejto sérii, skúste Final Fantasy XV: New Empire stiahnuť do svojho počítača. Najprv si stiahnite a nainštalujte Bluestacks - emulátor pre Android (hra je určená iba pre mobilné zariadenia). A až potom nainštalujte hru a začnite dobrodružstvo!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more