Záložky

Far cry 5

Alternatívne názvy: Far cry 5

Far Cry 5: kult viery.

Far Cry 5 prvá osoba strelec hra oznámila, že uvoľní na začiatku roka 2018 rozrušil myseľ spoločensky aktívnych hráčov. Scenár ďalšej série Far Cry bol vyvinutý niekoľko rokov a dlho pred plánovaným uvoľnením. V spoločnosti sa však v ňom spájajú súčasné politické problémy: voľba prezidenta Spojených štátov, stiahnutie Británie z EÚ. A hoci to sú len zložité poznámky novinárov, to naozaj nebolo bez politiky. Najmä herec Dan Hay priznal, že bol výrazne ovplyvnený myšlienkami separatismu. Počas svojho detstva a mladosti bol počas studenej vojny oboch krajín znepokojený a neustálymi teroristickými útokmi.

To hráčov, ktorí začali hrať hru Far Cry 5, cítili realitu toho, čo sa deje, Dan chcel napísať vierohodný scenár. Aby to urobili dva týždne, vývojový tím šiel do Montany. Študovali rytmus života, ideológiu, religiozitu, hodnoty a neochotu obyvateľstva, že niekto iný zasahoval svojim obvyklým spôsobom. Práve tento štát bol následne prijatý ako základ pre vývoj udalostí. Výsledkom bol aktuálny, dobre premyslený herný produkt o tom, ako sekt tvoril v tichom raji, ktorý rozhodol, že koniec sveta príde. Hoci táto myšlienka nie je originálna, úplne sa zhoduje s dogmami, ktoré tieto organizácie dodržiavajú.

Keď bola otvorená vedúca líniová linka, vývojári dostali petíciu od časti občanov, ktorí vyjadrili želanie, aby fanatici, ako protivníci, boli prezentovaní ako moslimovia. Je pravda, že tento hlas bol kritizovaný a všetko zostalo nezmenené, čo je pochopiteľné vzhľadom na pôvodnú ideológiu zakotvenú v projekte.

Fiktívny, ale taký realistický svet.

Po ohlásení mnohí ľudia snívajú stiahnuť Far Cry 5 a získajú pozíciu námestníka šerifa. Je z jeho tváre, aby konal, pomáhal silám práva a poriadku spravovať vendetu.

Akcie sa odohrávajú vo fiktívnom meste Hope, kde samozvaný radikálny prorok Joseph Sid oznamuje, že prišiel zachrániť ľudí pred ohnivou hyénou. Instiluje v mysli obyvateľov zmätok a strach kvôli tomu, aby ich pritiahli do radov spoločnosti "Gates of Eden". Iba tí, ktorí sa pripojili, budú zachránení, ale veľa dobrovoľnej vôle nepočíta a používajú sa všetky prostriedky. A ak niekto aktívne odolá, duša je "spasená" proti jeho vôli jednoduchým výstrelom do hlavy, samozrejme po ostrej modlitbe a rozhrešení. Keď sa Sid presunul zo slov na hrozby, pokúsili sa s ním rozumieť. Keď však boli hrozby nahradené násilnými útokmi, ľudia, ktorých vôľa zostala neprerušená, začali aktívne bojovať proti sektárom.

Začal vo Far Cry 5 hrať, v úlohe asistenta šerifa je zatknúť organizátora sekta, ktorý sa nazýva otcom a jeho nasledovníkov bratov a sestier alebo "Bulletins". Medzi nimi sú obzvlášť aktívne:

  • Jakob, dôstojník v dôchodku, ktorý teraz trénoval svoju vlastnú ozbrojenú jednotku.
  • Fate vykresľuje dobrú samaritánku, ktorá zbavuje ostražitosť ľudí a donúti Sidovi dôverovať.
  • John, ktorý zastával postavenie advokáta, nadobudol za sekt veľký pozemok v okolí mesta Hope.

Ale v rade odporu hry iPlayer Far Cry 5 sú odvážni hrdinovia:

  • Pastor Jerry, kňaz, ktorý sa stal svedkom ako časť stáda, sa obrátil na vodcu "Brány Edenu"
  • Pilot Nick Paradise a člen sekty, ktorý sa rozhodol opustiť ju kvôli svojim vlastným deťom.
  • Mary Fairgrave je jednou z obetí sektárov. Ona je milenkou cukornariek "Krídla lásky", kde sa krvila, vrátane jej otca.
 

Far cry 5