Záložky

Travian SK

Alternatívne názvy: Traviangames, Traviann

Virtuálny vesmír Travian SK

Hra Travian je jedinečná vojensko-ekonomická stratégia svojho druhu. Má mnoho vlastností, počnúc veľmi pestrou a neobyčajnou grafikou, je vyhotovená v kreslenom minimalistickom dizajne, ale zároveň vo veľmi vysokej kvalite, a končiac tým, že v jej rámci sa od roku 2011 konajú majstrovstvá Európy medzi hráčmi. Niektorí ľudia tento projekt založený na prehliadači pre viacerých hráčov nazývajú hrou športovo-technického charakteru.

Vývojári a autori túto hru obdarili množstvom funkcií, úloh a jednotiek, ale napriek tomu je veľmi ľahko ovládateľná. Hra má svoj začiatok a koniec, hlavnou úlohou hráča je obsadiť dedinu Natar, zničiť ju a získať špeciálny artefakt. S jeho pomocou môžete postaviť div sveta a po jeho napumpovaní na úroveň 100 sa hráč považuje za víťaza. V hre pre jedného hráča to nie je možné, preto sa používatelia spájajú do tímov, vytvárajú spoločné plány a stratégie, ktoré ich zväz dovedú k víťazstvu.

Všetko o hre Travian SK

Na to, aby ste mohli začať hrať Travian, je potrebná registrácia. Registračný formulár sa vyplní takmer okamžite, hráč musí zanechať svoju e-mailovú adresu a dvakrát napísať rovnaké heslo. Použitie tlačidiel sociálnych sietí na odovzdanie autorizácie je ešte jednoduchšie. Po registračnej procedúre hráč vstúpi do sveta, kde mu vývojári ponúkajú na výber tri štáty s ich národmi, pričom každý z nich má svoje vlastnosti, silné a slabé stránky, ako aj vlastnosti v oblasti ekonomického a vojenského rozvoja:

  • Rimania - štát obývaný Rimanmi sa rozvíja pomaly, keďže obchodníci sa pohybujú pomaly a nemôžu toho veľa odviezť, ale je tu možnosť dvoch akcií naraz, stavieb vo vnútri dediny a spracovania poľa mimo nej, ich mestský múr je oveľa silnejší ako u ostatných národov. Rímska armáda vedená pretoriánom je silná a mocná, hoci je drahá a pomaly sa buduje;
  • Galovia - najlepší pre začínajúceho hráča, sú rýchlejší v boji aj v obchodných ťahoch. Ich výhodou sú veľké skrýše a prítomnosť pascí, môžu byť rozmiestnené po meste a brániť ho pred útočníkmi;
  • Germáni sú veľký bojovný národ, vhodný pre hráčov, ktorí majú radi vojenskú zložku hry. Sú ideálni na okrádanie susedov a ničenie cudzej pôdy, ale nováčikovia si s nimi ťažko poradia v ekonomickej časti hry.

S jedným z nových prídavkov do hry pribudli ďalšie dva kmene - Huni a Egypťania. Oba kmene majú svoje výhody aj nevýhody. Egypťania sú vhodnejší pre začiatočníkov, pretože sa lepšie bránia a majú obrnené jednotky. Navyše majú viac prepraviteľných surovín a silné obranné hradby. Huni zasa budú vyhovovať skúseným hráčom, teda tým, ktorí už prešli viac ako jeden svet Travian a chápu logiku hry. Ich výhodou je mimoriadne silná jazda a rýchlosť. Viac sa spoliehajú na obranu svojich spojencov, pretože sú viac zameraní na útok.

Travian je veľmi zaujímavý na hranie, hoci sú tu len štyri druhy surovín - železo, drevo hlina a obilie, rozvoj priemyslu posúva hráča na vyššiu ekonomickú úroveň. Najpotrebnejšou surovinou v projekte je obilie, spotrebúva ho armáda a obyvateľstvo, dedina je pripojená k poliam, kde rastie.  Zvýšiť ťažbu surovín možno vybudovaním výroby a pripojením oáz, tie však majú zároveň veľkú nevýhodu, cez ne nerušene prechádzajú nepriatelia, ktorí by mestá vyrabovali.

V Travian Legends sa v každom z národov vyvinula armáda. Existuje päť druhov armády:

  • pechota
  • Jazdectvo
  • Špiónske oddelenie inteligencie
  • Obliehacie mechanizmy
  • Velitelia - Rimania mali senátorov, Galovia mali veliteľov a Germáni mali náčelníkov.

Vojna sa líši charakterom a účelom útoku, môžete zaútočiť s cieľom plieniť, zničiť celú nepriateľskú armádu alebo zničiť dedinu do základov. Hráči pre úspešný vývoj musia navzájom komunikovať, nadväzovať obchodné väzby uzatvárať pakty a spojenectvá. Autori zabezpečili aj uzatváranie zmlúv medzi alianciami.

Travian new servers:

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more